Zadbane Ogrody Przydomowy ogród miejski

PostHeaderIcon Przydomowy ogród miejski

Charakterystyka ogrodu

Ogród przydomowy koło Giżycka powstał w 2015 roku. Jest to ogród reprezentacyjny charakteryzujący się falistą formą ukształtowania linii rabat i ścieżek. Dzięki zastosowanej kompozycji, ogród, mimo niewielkiej powierzchni jest zmienny i nieszablonowy.

alt

alt

 

 

Koncepcja projektowa

Inspiracją do stworzenia ogrodu była woda ujęta jako żywioł a dokładniej falujący i dynamiczny potok.

.
Dla oddzielenia obszaru rabat roślinnych od trawnika zastosowano obrzeża. Wykonane zostały z kostki bordowego starobruku, jako nawiązanie do materiału z którego zbudowany jest podjazd i alt opasa wokół domu.

Â

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z tym, rabaty z roślinnością i ścieżki są w zarysie rzeką lub falą. Trawnik natomiast tworzy swoiste języki i plamy zielonej ‘’wody’’.
alt

 

Istotne składowe założenia

Ciekawym elementem nawiązującym kolorystyką do tematyki ogrodu jest granitowy murek podtrzymujący stromą skarpę. Na tle murka została umiejscowiona niewielka fontanna, wokół której posadzono rośliny w minimalistycznej kompozycji, głównie trawy ozdobne i funkie. Zarówno rabata z fontanną jak również pozostałe w większości wypełnione są grysem w kolorze śnieżnobiałym, kremowo-piaskowym oraz lawendowym. Wyłącznie rabata przy żywopłocie z żywotników pokryta jest korą sosnową. Takie zróżnicowanie materiałów miało na celu subtelne podkreślenie falistej kompozycji ogrodu.

alt


Kolejną atrakcją ogrodu jest rosnący w donicy jałowiec prowadzony w stylu bonsai. Został umiejscowiony na rabacie z przodu domu, jako główny element ozdobny.
Dekorację ogrodu tworzą również kamienie ozdobne wkomponowane w rabaty.

 

alt